Dnešním newslettrem začínáme malý seriál o městech, kde naše společnost uskutečňuje velkou část svých transakcí. Budeme vám postupně přinášet zprávy a informace o dalších městech v průběhu tohoto roku. Dnes začínáme jedním z nejžhavějších kandidátů na “město investorů” v USA - Indianapolis, IN.

Indianapolis má jednu z nejstabilnějších ekonomik v zemi. Tento trend se odráží i na realitním trhu. Celkový počet domů, které se prodali v Indianapolis od 1.11.2011 do 30.11.2012 je 11,433. To je nárůst ve stejném časovém pásmu z roku 2010 - 2011, kdy počet prodaných domů byl 9,312. Nemovitost byla průměrně na trhu 97 dní ode dne jejího umístění k prodeji a průměrná prodejní cena obrážela 94,77% původní poptávkové ceny. Celkový počet domů na trhu je v současné době 4,956. To je méně než za stejně časové období v roce 2011, kdy počet domů na prodej byl 6,262. Toto jsou velmi pozitivní údaje, které by měly pomoci každému investorovi ke správnému rozhodnuti.

Indianapolis je hlavní město státu Indiana. v roce 2010, kdy bylo posledni sčítání lidu Spojených států, byla populace města 829.718. To řadí město k největšímu ve státě Indiana a 12. největším v USA, a zároveň

  • druhym největším městem na Středozápadě (za Chicago )
  • druhé hlavni nejlidnatější město státu Unie (po Phoenixu, Arizona)
  • nejlidnatější město státu na východ od řeky Mississippi.

Indianapolis je také jednim z nejrychleji rostoucích regionů ve Spojených státech. Forbes uvádí Indianapolis jako jeden z Top 10 nejlepších městských center v Americe pro rok 2011. To jen přidává k výsledkům pro město. Indianapolis, jako "host” Super Bowl XLVI. byl velkym úspěchem. K dokreslení této největší sportovní akce v USA zbývá dodat, že město přijalo chválu z celé země za organizaci a kvalitu akce.To má za následek zvýšení kongresových a obchodních aktivit pro město.

Dnes má Indianapolis mnohem vice diverzifikovanou ekonomiku, přispívá k oblasti vzdělávání, zdravotní péče a financí. Cestovní ruch je také důležitou součástí ekonomiky. Město hostí každý rok řadu výstav a sportovních akcích. Z nich, snad nejznámější, je každoroční Indianapolis 500. Indianapolis se umístnil vysoko na žebříčku dostupnosti bydlení a stabilitě ekonomiky. Toto vše ho řadí k naším nejlepším místům, kde uskutečňujeme business.

fb

„Knowledge is the power”

Newsletter

ZDARMA informace z oblasti realitních investic v USA. Možnost získat $1000 či jiné výhody. Zadejte svůj e-mail!