Dnešní newsletter budeme věnovat činnosti, která je jednou z nejzákladnějších pro zajištění vlastnictví nemovitostí v USA.

Veškeré vklady nemovitostí jsou řízený místní správou. To znamená, že buď obec či místní část obce nebo okrsek stanovují pravidla pro zdárně uskutečnění vkladů nemovitostí. Obecně platí,že u vkladů nemovitostí je potřeba dvou dokumentů - the deed (tzn., souhlas současného vlastníka k převodu) a sales disclosure form (toto je formulář, který se vyplňuje s údaji prodávajícího a kupujícího). Jedná se vlastně o formulář, který potvrzuje podmínky kupní smlouvy.

Vklad dokumentu o změně stavu vlastníka nemovitosti uskutečňuje the title company(či escrow company) nebo to může uskutečnit fyzická osoba, pokud PŘESNĚ ví, jak.

Samotný vklad nemovitostí probíhá 3 způsoby;

  • elektronicky
  • zasláním poštou
  • osobně

V USA PLATÍ,ŽE NOVÝ MAJITEL SE STÁVÁ VLASTNÍKEM NEMOVITOSTI V DOBĚ VKLADU. NENÍ ZDE ŽÁDNÁ ČEKACÍ DOBA!

Elektronický vklad; v tomto případě se používá software kam se nascanují všechny potřebné dokumenty a ty se po té zašlou na příslušný úřad. Tento způsob je využíván pouze v místech, která tyto elektronické vklady umožňují. Jedná se o nejrychlejší způsob vkladů/převodu nemovitostí.

Zaslání poštou; v tomto případě se veškeré dokumenty zasílají doporučenou poštou a jakmile je pracovník daného úřadu obdrží, uskuteční vklad/převod. Ve velké většině případů dochází ke vkladů dnem, kdy pracovník obdržel dané dokumenty. Tento způsob se využívá v místech, která nemají možnost elektronických vkladů či v menších městech.

Osobní vklad; jedná se o způsob, kdy vkladatel osobně dohlíží a kontroluje danou transakcí. Naše společnost tuto možnost využívá, pokud je nás pracovník v místě a čase, kdy dochází k převodu. V ostatních případech využíváme výše uvedené možnosti, včetně služeb the title company. Osobním vkladem získá osoba okamžitě potvrzení o vkladu a tudíž vlasnictví pro nového majitele nemovitosti.

fb

„Knowledge is the power”

Newsletter

ZDARMA informace z oblasti realitních investic v USA. Možnost získat $1000 či jiné výhody. Zadejte svůj e-mail!