Dnešní newsletter budeme věnovat předpovědi realitního trhu pro rok 2014. Tato předpověď je založena na naší zkušenosti a zároveň diskuzemi s předními investorskými společnostmi v USA.

Prodej rodinných domů se bude zvyšovat: Po krátké přestávce na podzim roku 2013 se prodej rodinných domů zvyšuje. Cenový nárůst domů přinesl tisíce majitelům domů, kteří měli problémy s placením hypoték, pomoc ve smyslu,že své domy mohou prodat a vypořádat se s problémem splácení hypotéky. Negativní equity byl, a stále je, jedním z největších překážek pro prodej domů. S příchodem jara bude s největší pravděpodobností více prodejců, více domů na trhu, a proto i více transakcí.

Zvyšování ceny domů by se mělo ustálit: Ceny budou nadále stoupat, o tom není pochyb, ale asi ne tak strmě, jako tomu bylo v roce 2013. Roční zisky o více než 12 procent byli vyhnány pomoci velké části investorů, kteří investovali při nákupu distress domů (prodej v tísni). Tím pádem je předpoklad, že bude méně nucených prodejů čímž se realitní trh více stabilizuje. Na druhou stranu zde bude stále větší poptávka po domech v dobrých lokalitách čímž se bude zvyšovat kupní cena v určitých lokalitách.

Nájemné se bude zvyšovat: Navzdory dobrému prodeji domů v roce 2013, zde bude stále velké množství nájemníků, protože velká část mladší populace a "first time buyers" (lidé, kteří si koupí svůj první dům) není schopna získat hypotéku. Je to především tím,že mladá populace má problémy se splácením studenstkych půjček a není schopna zaplatit požadovanou první zálohovou platbu pro získání hypotéky. To samé platí o prvokupcich, kteří ještě mají někdy problémy s kreditním hodnocením.

Investoři neopustí trh: Někteří předpovídali, že s rostoucími cenami domů, budou ve velkém měřítku soukromí investoři opoustet nově vyvíjející se trh s rodinnými domy. Právě naopak. Teď, když si vytvořili portfolio a zároveň zajistili řízení/management nemovitostí, tak budou s největší pravděpodobností na trhu na dlouhou trať. To znamená,že budou pronajímat či prodávat na bázi rent to own. Zároveň budou nakupovat další nemovitosti, i když ne asi v tak velkém měřítku (po velkych balíčcích).

Z tohoto nám vyplývá, že naše strategie se na trhu osvědčily a budeme je nadále používat i v roce 2014. Proto neváhejte a zajistěte si svoji investici ještě dnes!

HEZKE SVATKY!

fb

„Knowledge is the power”

Newsletter

ZDARMA informace z oblasti realitních investic v USA. Možnost získat $1000 či jiné výhody. Zadejte svůj e-mail!